שירלי פייטלסון

יועצת השבוע

פעמים רבות אני מפנה לקוחות ליועצות הנקה אחרות, בגלל מרחק או בגלל שאני עסוקה במועד שבו הן צריכות יעוץ. החלטתי לתת במה לקולגות הנהדרות שלי, לספר קצת

על עצמן, בכדי שמי שאפנה אליהן תוכל לקרוא ולהתרשם.

אחת לשבוע יעלה ראיון קצר עם יועצת או מדריכת הנקה. ואם במקרה אתן לקוחות מרוצות של אותה היועצת תוכלו להוסיף המלצה בתגובות.

והפעם: שירלי פייטלסון

מדריכת הנקה, התפתחות ושינה. מדריכת הורים בגישה רכה וקשובה, שבמרכזה מערכת היחסים בין ההורים והילד. מנחה מעגלי אימהות. בוגרת החוג לפסיכולוגיה ולניהול באוניברסיטת תל אביב. מטפלת מוסמכת בשיאצו ובארומתרפיה.
מקימת קבוצות "המדריך המציאותי לשנת תינוקות" ו"המדריך המציאותי להורות מקושרת" – קהילות הורים בפייסבוק שהוקמו במטרה לקדם שיח הורי אחר – שיח קשוב, רך ומכבד את צרכי הילד והמשפחה.

מגורים

תל אביב.

אזור עבודה

ביקורי בית בתל אביב – יעוצי הנקה וליווי התפתחותי.
בביתי בתל אביב – מעגלי אימהות וקליניקת הנקה.
בנוסף מקיימת הדרכות הורים טלפוניות, בעיקר של הורים לפעוטות, בענייני הנקה ושינה.

היכן למדת?

למדתי במקומות שונים בארץ ובעולם. הנקה למדתי במכללת דיאדה. לאחר הלימודים התנסיתי בתחום בבית החולים מעייני הישועה, בטיפת חלב, ובקליניקה של ג'ולי שור הנפלאה.

מה הביא אותך לתחום?

בתחילת דרכי המקצועית הנחיתי סדנאות התפתחות לאימהות ותינוקות והרגשתי צורך לדעת יותר על הנקה. הרגשתי שזהו נושא טעון ומורכב שאפוף במיתוסים רבים, ורציתי להיות בטוחה שהתמיכה והמידע שאני מספקת לאימהות הוא נכון ומדוייק.
לימודי ההנקה פתחו לי דלת לעולם מלא ידע ועניין, ולגישה הורית שהתחברה לי הישר לתוך הלב.
אפשר לומר שבלימודי ההנקה התחילה להתגבש אצלי הגישה ההורית שלימים הובילה להקמת "המדריך המציאותי".

מה את אוהבת במקצוע?

המקצוע מאפשר לי לפגוש אימהות ותינוקות ברגעים מכוננים בחייהם המשותפים. הרגעים האלה בהם נוצר קליק, חיבור של ממש בין האם לתינוק שלה, הם רגעי קסם. גם כאשר לא מתאפשרת הנקה, אפשר לעזור לאם ולתינוק להרגיש את החיבור הזה, וזוהי זכות גדולה להיות חלק מהרגע הזה.
אני חושבת שבשורה התחתונה, מה שאני הכי אוהבת במקצוע זה את תחושת המשמעות – לדעת שהייתי שם בשביל מישהי ברגעים לא פשוטים, ושהנוכחות שלי סייעה לה למצוא בתוכה את הכוחות לצלוח את אותם רגעים.

טיפ להנקה מוצלחת

תמיכה יש באינטרנט בשפע וזה דבר כל כך חשוב עבור נשים לאחר לידה, מניקות ולא מניקות. אבל אם יש קושי או דילמה של ממש בהנקה, אני מפצירה בכן לפנות לאשת מקצוע ברגע שמשהו לא עובד. אם התינוק לא עולה במשקל, אם את כאובה או פצועה, הדברים האלה לא נוטים להסתדר מעצמם. יועצת הנקה טובה תוכל לעזור באבחון שורש הבעיה, להתאים טיפול, ולעזור בשמירה על כמויות החלב.

ספרי על מקרה אחד שהוא סיפור הצלחה בעינייך

אמא מקסימה איתה שוחחתי במקרה שבועות ספורים לפני לידת בנה השלישי. היא לא הניקה את הגדולים וגם הפעם חשבה שזה אבוד.
עשינו מפגש הכנה להנקה ולאחר הלידה ליוויתי אותה באופן צמוד. היו שם לא מעט אתגרים ובעיקר היה צורך בהתנהלות שונה מאוד ממה שהכירה עם הגדולים. זו היתה חוויה הורית אחרת לגמרי עבורה והיה מאוד מרגש להיות נוכחת בתהליך הזה.
היא הצליחה להתגבר על הקשיים של השבועות הראשונים והמשיכה להניק עד גיל שנה וחצי!

מה הכי חשוב בעינייך ביעוץ הנקה?

לא לבוא עם אג'נדה כתובה מראש. כל אמא היא אחרת וכל תינוק הוא אחר. והאתגר הוא לגלות ביחד מהן המטרות של אותה אם ומה היא צריכה כדי להגיע אליהן.

כמה מילים שלי (מיכל קלינגר) על שירלי

שירלי היא אישה לבבית, יש לה ידע רחב בכל הקשור להורות, היא יודעת לזקק כל מקרה שפוגשת ולגעת בעומק הבעיה, למצוא פתרונות ולתמוך רגשית. התייעצות עם שירלי היא תמיד פוקחת עיניים ומעשירה.

ליצירת קשר:

שירלי פייטלסון – בית של אימהות
https://m.facebook.com/imahome/
054-4249133

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *